Sztuka
World Press Photo

World Press Photo

  • 2017-11-25, do 2017-12-17
  • Bilety: 8 zł normalny, 4 zł ulgowy
  • Galeria Sztuki Współczesnej, Pl. Teatralny 12, Opole

Opis

Wystawa najlepszych fotografii prasowych. Składają się na nią prace nagrodzone i wyróżnione w największym i najbardziej prestiżowym konkursie fotografii prasowej organizowanym przez Fundację World Press Photo w Amsterdamie. Wydarzenie ma charakter cykliczny. W tym roku jest to już 60 edycja.

Na konkurs nadesłano łącznie 80408 zdjęć wykonanych przez 5034 fotografów ze 125 krajów. Prace oceniane były w kilkunastu kategoriach obejmujących fotografie pojedyncze i zestawy. Jury konkursu przyznało nagrody w 8 kategoriach tj. sprawy współczesne, życie codzienne, wiadomości, projekty długoterminowe, przyroda, ludzie, sport, wydarzenia oraz wybrano zdjęcie roku.  Łącznie wyróżniono dokonania 41 fotografów z 25 krajów. Zdjęciem Roku została wybrana fotografia wykonana przez Burhana Ozbilici (Associated Press) przedstawiająca zamach na rosyjskiego ambasadora Andrieja Karłowa dokonany w galerii w Ankarze 19 grudnia 2016 roku. Ekspozycja prezentowana jest w około 45 krajach świata.

Wystawa czynna w godzinach 10:00 - 18:00

Ostatnio czytane
Moda na made in Poland
Moda na made in Poland

Są młodzi, kreatywni, odważni i bez kompleksów zdobywają świat.

Minimalizm w różnych odsłonach
Minimalizm w różnych odsłonach

Minimalizm dla niektórych stanowi religię.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Polecamy