Aktualności - Juwenalia

Piastonalia 2018 - znamy pełny program

Juwenalia w Opolu 2018

2018-05-16 15:51:31 | Opole

Piastonalia 2018 - na to wydarzenie czekają nie tylko studenci opolskich uczelni, ale również mieszkańcy całego województwa. Tydzień dobrej zabawy, znakomici artyści oraz multum wydarzeń towarzyszących. W dniach 21-27 maja Opole jeszcze bardziej będzie tętnić studenckim życiem. Zobacz pełny program wydarzenia!

 Zobacz harmonogram Juwenaliów w Opolu!

Zgodnie z tradycją Studencka Wiosna Kulturalna, organizowana jest przez dwie największe uczelnie na Opolszczyźnie. W tym roku to Politechnika zainauguruje świętowanie, później "władzę nad miastem" przejmą studenci Uniwersytetu.

Zapraszamy wszystkich do zabawy. Pewne jest, że na nudę nie będziemy mogli narzekać – mówi Izabela Kaczyńska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego. 

Piastonaliową zabawę rozpocznie Piknik w Turawie (Jezioro Turawskie, ul. Biwakowa 1). Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego zaplanował liczne atrakcje sportowe. Oczywiście nie zabraknie ogniska i muzyki. Dodatkowo, dla wszystkich uczestników przewidziano darmowe pole namiotowe. Wystarczy zabrać ze sobą namiot i dobrą energię. Wydarzenie zaplanowano na dni 19-20 maja, początek oficjalnej zabawy to godzina 18:00.

Jak co roku, nie zabraknie również Dnia Sportu (22.05), organizowanego przy współpracy z  Akademickim Związkiem Sportowym, działającym przy Uniwersytecie Opolskim czy akcji krwiodawczej – Krwionalia (22.05).

Tym udowadniamy, że Piastonalia to nie tylko koncerty. To również świetny moment na integrację sportową, wspólny wyjazd czy też wydarzenie, w trakcie którego możemy komuś pomóc i podzielić się tym co mamy najcenniejsze, czyli swoją krwią – zauważa Dawid Machecki, Członek Zarządu Samorządu Studenckiego ds. promocji i informacji.

Od lat ogromnym zainteresowaniem cieszy się również Wielkie Śniadanie. Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego przygotowuje dla studentów smaczny poczęstunek. Wydarzenie zaplanowano na 23 maja, start o godz. 10:00. Tego samego dnia odbędzie się również Żakinada. Studenci wyruszą w barwnym korowodzie spod I Kampusu Politechniki Opolskiej, przyjdą na kampus UO i wspólnie udadzą się w stronę Rynku. Tam odbiorą od prezydenta klucz do miasta – symbol władzy nad Opolem. Dodatkowo, na 23 kwietnia przewidziano grę, która odbędzie się w Studenckim Centrum Kultury pod ciekawą nazwą "Kampus Zagadek". To zabawa typu escape room, czyli logiczne myślenie okraszone nutką tajemniczości. Odbędzie się ona o godz. 15:00, liczba miejsc ograniczona.

Od 24 maja na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego rozpoczną się koncerty. Tak prezentuje się pełny line-up:

24.05, Czwartek, Gruba Biba
19:00 – 20:00 Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów
20:00 – 21:15 Eastwest Rockers
21:25 – 22:45 Jarecki & BIG BAND UO
23:00 – 00:30 Grubson

25.05, Piątek, Piasty na Hip-Hopie
19:00 – 20:00 FMxÐ
20:00 – 21:00 TEDE
21:00 – 22:00 Sobota
22:00 – 23:00 donGURALesko 
23:00 – 00:00 KęKę

26.05, Sobota, After Party z muzyką klubową
Start o godz. 19:00. Zagrają: Rossi, Triks, Dee Push, Kools, Aqua Funk oraz Mikro. Dodatkowo, tego dnia odbędzie się "Piana Party", czyli szalona zabawa, którą zaplanowano na godz. 15:00.

27.05, Niedziela, Muzyczne Bicie Rekordu
Start o godz. 15:00. W tym roku studenci Uniwersytetu Opolskiego przygotowują wyjątkowe wydarzenie. Podczas Piastonaliów chcą stworzyć największy juwenaliowy zespół w Polsce, który w tym samym momencie wykona piosenkę zespołu Hey – Teksański.

W ramach wydarzenia będą również przeprowadzane zbiórki w ramach akcji pn. #DrużynaOli (http://juvenes.uni.opole.pl/druzynaoli/). Wszelkie szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na FB @samorzaduo oraz @piastonaliaopole.

ip

fot. materiały prasowe/Piastonalia 2018

Słowa kluczowe: koncerty, atrakcje, bicie rekordu, imprezy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Lufkapark
Lubelska rozkręca Juwenalia w całej Polsce

Studenci wszystkich uczelni łączcie się w zabawie w Lufkaparku.

Zobacz harmonogram JuwenaliÃłw w Opolu!
Piastonalia 2018 - znamy pełny program Opole

Zobacz harmonogram Juwenaliów w Opolu!

Piastonalia 2018
Piastonalia 2018 Opole

Zobaczcie program tegorocznych Piastonaliów!

Polecamy
Juwenaliowe Zdjęcie Roku - ostatnie chwile!
Juwenaliowe Zdjęcie Roku - ostatnie chwile!

W naszej wyjątkowej juwenaliowej galerii znajduje się już kilkaset zdjęć. Dziękujemy!

Student LEGO wypstrykał sobie laptopa!
Student LEGO wypstrykał sobie laptopa!

Do ostatnich chwil trwała zażarta walka o zwycięstwo w konkursie na Juwenaliowe Zdjęcie Roku 2010!

Ostatnio dodane
Lufkapark
Lubelska rozkręca Juwenalia w całej Polsce

Studenci wszystkich uczelni łączcie się w zabawie w Lufkaparku.

Zobacz harmonogram JuwenaliÃłw w Opolu!
Piastonalia 2018 - znamy pełny program Opole

Zobacz harmonogram Juwenaliów w Opolu!