Zmień miasto
Patronat Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Connection Festival już w sobotę

2011-09-13

Connection Festival to połączenie muzyki i sztuk wizualnych w jednej przestrzeni. Jednodniowy fest, który zaskoczy Was swoim rozmachem. Połączeniem trzech scen muzycznych gwarantujemy najbardziej wybrednym słuchaczom odnalezieniem czegoś dla siebie.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa interdyscyplinarn, graffiti life act oraz projekt instalacji mappingowej tworzonej specjalnie z okazji Connection Festival. Zamierzeniem jej autorów jest wykorzystanie możliwości ekspozycyjnych hangaru samolotowego i oprawinie specjalnie przygotowaną projekcją multimedialną.
Bilety w cenie 50 zł dostępne są w sieci Ticket Portal, Sklepach Ragtime, on-line na stronie www.conectionfestiva.pl  oraz do kupienia przy wejściu na imprezę.


Więcej informacji na www.connectionfestival.pl
oraz na stronach fb: http://www.facebook.com/ConnectionFestival
http://www.facebook.com/event.php?eid=171932942876348

Część dochodu z imprezy zostanie przekazana na rzecz a Rafała Gliniorza, który uległ poważnemu wypadkowi. Kiedy jechał swoim motorem został zepchnięty z drogi przez nieuważnego kierowcę, w wyniku czego stracił nogę. Obecnie zbiera pieniądze na specjalistyczną protezę.  


Wystąpią m.in.::

Ambivalent: Kevin McHugh (znany jako Ambivalent) urodził się w Waszyngtonie, obecnie mieszka zaś w Nowym Jorku. Obydwa miasta miały ogromny wpływ na jego muzyczny rozwój - waszyngtońska scena acid house i hardcore punk oraz industrialne imprezy Nowego Jorku stały się inspiracją w poszukiwaniach własnego stylu, który odnaleziony został w ciężkim i mrocznym minimal techno. Magda, Troy Pierce, Matthew Dear oraz wspołlokator Hearttrob - wszyscy oni mieli ogromny wpływ na Kevina, zarówno pod względem organizacji imprez jak i tworzenia własnej muzyki. Przeprowadzka do Berlina w 2004 roku i oficjalne dołączenie do rodziny Minus spowodowały skupienie się na własnych produkcjach, czego owoce zaczęły pojawiać się w 2007 roku i produkcjach wydanych na Clink Music, Minus, Esperanza. Jego track "R U OK" był niekwestionowanym hitem zeszłego lata, a nadchodzące bez wątpienia niesie ze sobą kolejne.

Cicada: formację tworzą działający w Londynie: Aaron Gilbert i Alex Payne. Pierwszy album ‘Cicada” został wydany w 2006 roku. Drugi album „Roulette” jest znany wśród miłośników elektro m. in. za pośrednictwem singla „Psycho Trills”. Cała płyta prezentuje podobną stylistykę miękkiej muzyki elektronicznej,  głównie z kobiecymi, delikatnymi wokalami (na ww. albumie islandzka wokalistka: Heidrun Bjornsdottir). Swoją twórczością Cicada przenosi słuchaczy w świat pomieszania współczesnego popu i rocka z rytmiką i brzmieniami muzyki dance lat 80-tych XX wieku. Dyskografie zamyka wydany w 2011 roku Sunburst. Autorzy wielu dobrze przyjętych remiksów.

Al. Haca została założona w 1993 roku w Grefswald, połnocno wschodnim przyczółku dopiero co zjednoczonych Niemiec. W 2010 roku kolektyw zdecydował się powócić do swoich fundamentów, stylu Soundsystem. Pierwotne oblicze Al.-Haci reprezentuje członek założyciel oryginalnego składu Alexander Pehlemann. Towarzyszy mu pochodzący z Berlina Bert Greif, wieloletni wspólpracownik Al.-Haci, rezydent wytwórni FormResonance z Hamburga. Paliwem ich wieloletniej podróży są niezliczone odcienie Dub, Offbeat i Bass Music.

Marcin Czubala: Czołowy polski Dj i producent techno. Absolwent Akademii Muzycznej Jerzego Kurczewskiego i założyciel pierwszego w Polsce labelu techno Currently Processing. Od 2007 roku związany z Mobille rec. z Berlina. Jego muzykę określa nieprzewidywalność, porywajcce rytmy, nieprzeciętne melodie, bujne aranżacje oraz wyczucie klasycznych form. Jest jednym z najbardziej cenionych polskich Dj-ów za granicą.

Igor Boxx: To solowy projekt Igora Pudło- współtwórcy legendarnego duetu Skalpel, jednego z najważniejszych polskich projektów muzycznych ubiegłego dziesięciolecia. Igor nową dekadę otworzył solowym projektem Igor Boxx, którego owocem jest album „Breslau” wydany w barwach Ninja Tune. Jesienna trasa Igora jest wariacją na temat płyty „Breslau”, a zarazem klubową odsłoną projektu. Na scenie towarzyszy mu VJ Spectribe (Karol Rakowski)

D4D: Od 2010, wraz ze zmianą składu zespół zmienił nazwę na D4D (wcześniej Dick4Dick) i skierował swoją twórczość w stronę elektroniki i klubowego, tanecznego grania. Występom muzyków towarzyszą wizualizacje. Zespół znany jest z wrzechstronnej aktywności poza muzycznej- czlonkowie grupy tworzą grafiki, plakaty, okładki płyt, realizują nagrania, kręcą wideoklipy, współpracują z wieloma artystami z rożnych dziedzin. D4D jest też wlaścicielem studia i net-label’u Dickie Dreams.

Pogodno: zespół słynie z mocno abstrakcyjnych tekstów połączonych z rytmami radosnego big beatu i rock&rolla wzbogaconych partiami instrumentów dętych i elementami folku. Z tej wydawało by się dziwacznej i niezwykle złożonej kombinacji Pogodno tworzy rytmy od blisko 15 lat skutecznie porywające publiczność. Nieśmiertelne przeboje Pani w obuwniczym, Orkiestra czy Elvis w połączeniu z niebywałą skłonnością do improwizacji, sprawiają że ich koncerty prawdziwe szaleństwo.

Juice: Zespół Juice zadebiutowal wiosną 2009 roku. Od pierwszych koncertów zyskiwał ogromną rzeszę fanów. Nowoczesne spojrzenie na muzyke rockową pozwoliło zaskarbic sobie wielopokoleniową publiczność. Zespół jest laureatem Festiwalu im. Ryśka Riedla. Zespół występował między innymi przed takimi zespołami jak Scorpions, Kiss i Aerosmith. Koncerty te odbyły się przed wielotysięczną publicznością w Pradze i Bratyslawie. Obecnie zespół kończy pracę nad nowym albumem, którego premiera przewidziana jest na grudzień tego roku.

Łona i Webber: Łona to oryginalny, niepowtarzalny raper z Asfalt Records. Jego debiutancki solowy album „Koniec Żartów” ukazał się w 2001 roku. Urodzony w 1982 roku Łona mieszka w Szczecinie. Od pierwszej płyty uwagę słuchaczy zwraca oryginalny styl oraz poczucie humoru, oraz nawiązujące do nowojorskiej tradycji podkłady Webbera. W 2001 roku związali się z wytwórnią Asfalt, z którą wydali cztery albumy. Obecnie pracują nad nową płytą „Cztery i pół” która ukaże się 30 września.

Jarecki i Brk: Urodzony w Opolu. Karierę rozpoczynał jako wokalista i wspołtwórca zespołu Kulturwa. W 2003 wraz z dj-em Brk założyli Studio Kurnik, gdzie zaczęła się jego solowa kariera. W 2006 Jarecki i Brk wraz z zespołem wygrali nagrodę im. Anny Jantar na 43 KFPP w Opolu. Ich wpółpraca zaowocowała dwoma albumami „Styldohwil” (08) oraz „Mucha nie siada” (’10). Łączą rap, reagge i inne gatunki.

Gooral: jest producentem i prekursorem łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Gooral pochodzi z Bielska- Białej, miasta otoczenego górami. W latach 90-tych z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt Psio Crew wydał album i zagrał setki koncertów. W 2008 opuścił Psio Crew i zaczął występy solowe. Obecnie występują z nim: Tomasz Jabłko Łapka (skrzypce) i Michał Kopa Kopaniszyn (visual art). Gooral ma w dorobku m. in Machinera za najlepszy debiut, nominacje do Fryderyków i wygraną na Radio Waves Festiwal.

Oraz: Elektrische.tv, Lody, Feronia, Ruthit, Bipolar Bears, Eltron John, Junkie Punks, Lilu, Reno, Okoliczny element, Axmusique, Trippy Sounds, Parametric, Calvin, Dj Marika, Lukasz Rogala aka Luke Drehen, Rubin 71, Propaganda Soundystem, Readymades, dj Z-mike, The Pryzmats, Charlie Monroe, Subbandits, Jrg & Masio

 

więcej info na: www.connectionfestival.pl


 

 

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama