Aktualności - Muzyka

Ania Dąbrowska zaśpiewa we wrześniu 2020 w Opolu

2020-07-31 07:01:15 | Opole

Polska  utalentowana wokalistka, Ania Dąbrowska zaśpiewa w Narodowym Centrum  Polskiej Piosenki w Opolu 18 września 2020 r.

Koncert Ani Dąbrowskiej

Sylwetka Ani Dąbrowskiej

Polska piosenkarka, autorka tekstów, producentka muzyczna  przyszła na świat 7 stycznia 1981 roku w Chełmie. Przez pewien czas śpiewała w szkole średniej dla zespołu "4 Pory Roku". Grała wtedy również na gitarze basowej.

Następnie Ania Dąbrowska wystąpiła mając 21 lat w popularnym programie rozrywkowym, nadawanym niegdyś w telewizji Polsat "Idol". Zajęła w nim 8 miejsce. Pomimo, że nie wygrała tego programu to i tak zrobiła w Polsce wielką karierę na scenie muzycznej, ponieważ od najmłodszych lat miała wielki talent.

Pierwszym jej życiowym doświadczeniem w karierze muzycznej była współpraca z polskim muzykiem i kompozytorem Andrzejem Smolikiem oraz piosenkarzem Krzysztofem Krawczykiem, dla którego nagrała chórki do 8 utworów na jego płytę zatytułowaną "Bo marzę i śnię". W 2003 roku wystąpiła jako wokalistka w Projekcie  SI 031, gdzie śpiewała w duecie z Homosapiens. Nagrała również własną piosenkę z Jackiem Lachowiczem ze Ścianki pt. "Płyń".

W 2004 roku powstał jej pierwszy debiutancki album "Samotność po zmierzchu". Za jego produkcję odpowiedzialny był producent muzyczny, wokalista Bogdan Kondracki. Na płycie znalazł się singiel "Tego chciałam", który do dziś jest największym przebojem tej utalentowanej piosenkarki. Album pojawił się na półkach sklepowych w lutym. Jesienią natomiast otrzymał on status Złotej Płyty (zostało sprzedanych ponad 40 tysięcy egzemplarzy), czego wynikiem było otrzymanie nagród i wyróżnień dla Ani m.in. Fryderyki: nowa twarz fonografii, album roku pop, wokalistka roku.

Kolejny jej krążek został wydany w 2006 roku zatytułowany "Kilka historii na ten sam temat".  Płyta odnosiła się do tradycji dobrej polskiej muzyki rozrywkowej lat 60. Teksty utworów znajdujących się na tej płycie nawiązywały do etapu związku dwojga osób.

4 lata później ukazała się następna jej płyta zatytułowana "W spodniach czy w sukience?". Wystąpił gościnnie na tym albumie pianista jazzowy Leszek Możdżer. Utworem promującym krążek był  "Nigdy więcej nie tańcz ze mną".

W kolejnym roku otrzymała aż osiem nominacji do Fryderyków, lecz niestety w finale nie zdobyła żadnego. W tym samym roku odniosła też kolejne sukcesy: zajęła 3 miejsce w TOPtrendach oraz nagrała swoją wersję z repertuaru Roberta Palmera – "Johnny & Mary", która znalazła się na krążku "3" wydanym przez Nouvelle Vague. W październiku 2009 roku miała miejsce premiera komedii romantycznej "Nie mów mi nigdy", a w tle był właśnie ten singiel promujący wokalistki.

Artystka posiada również na swoim koncie takie  płyty jak: "Ania Movie" 2010 rok, "Bawię się świetnie" 2012 rok, "Dla naiwnych marzycieli" 2016 rok, "The Best of 2017". Każdy z tych siedmiu dotychczasowo wydanych krążków otrzymał status Platynowej Płyty. Łącznie już ma sprzedanych ponad 300 000 płyt muzycznych.

Zobacz też: koncert Philip H. Anselmo & the Illegals

Informacje o koncercie

Bilety można kupić na stronie kulturairozrywka.pl.

PF

fot. materiał prasowy

Źródła: rmf.fm, kulturairozrywka.pl

Słowa kluczowe: Ania Dąbrowska, koncert, Opole, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, wrzesień 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Trochę o Duszy - Bogusław Linda
Bogusław Linda wspiera projekt "Trochę o Duszy" z piosenkami Wisławy Szymborskiej [WIDEO]

Ma powstać album z muzyką skomponowaną do tekstów wybitnej polskiej noblistki.

Sander Van Doorn-I dream
Sander Van Doorn prezentuje świeżą nowość na lato 2020 "I Dream"

Nowy klubowy hit od holenderskiego producenta.

Polecamy
Natalia Szroeder - Nie oglądam się
Natalia Szroeder w teledysku "Nie oglądam się" [WIDEO]

Klip do nowego singla zrealizowany został na Bali. Zobaczcie wideo!

Narodziny gwiazdy
Lady Gaga i Bradley Cooper śpiewają "Shallow" w Las Vegas [WIDEO]

Piosenka jest nominowana do Oscara 2019. Zobaczcie występ na żywo!

Polecamy
Ostatnio dodane
Trochę o Duszy - Bogusław Linda
Bogusław Linda wspiera projekt "Trochę o Duszy" z piosenkami Wisławy Szymborskiej [WIDEO]

Ma powstać album z muzyką skomponowaną do tekstów wybitnej polskiej noblistki.

Sander Van Doorn-I dream
Sander Van Doorn prezentuje świeżą nowość na lato 2020 "I Dream"

Nowy klubowy hit od holenderskiego producenta.